امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعلام کاربران برتر
#1
پشنهاد می گردد برای رونق بیشتر تالار سه نفر برتر تالار در هر ماه در بالای صفحه اول تالار معرفی شوند و همچنین از طریق پیامک به اعضاء اطلاع رسانی گردد و به اعضای غیر فعال هم از طریق پیامک تذکر داده شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط جواهری ، امین
#2
با سلام
به نظر من ضرر این کار بیش از نفع آن است و به تدریج باعث می شود فضای علمی تالار خدشه دار شود. تالار محلی برای بحثهای آزاد علمی است و کاربران بر حسب نیاز خود از آن استفاده می کنند. تالار اگر دردی از مشکلات علمی اعضا را برطرف کند، خود بخود رونق می گیرد ولی اگر رونق نداشت، با انجام این کارها باعث رشد پفکی آن خواهیم شد. البته برای ارائۀ بیلان کاری و فخرفروشی به دیگران خوب است که بگوییم ما تالاری داریم که تعداد اعضای آن چهار رقمی است و تعداد مطالبی که می فرستند پنج رقمی است!!! اما ما که برای این کار تالار نزده ایم. وقتی افراد انگیزۀ درونی داشته باشند، به تالار مراجعه می کنند وگرنه دیدن اسم آدم بالای سایت یا پیامک چه فایده ای دارد (مگر برای جویندگان نام) تازه این آخری(پیامک) بار مالی هم دارد.(خوب است کمی هم مثل امام علی مدیریت کنیم و بیت المال را -حتی چند ریال- هدر ندهیم.)
به علاوه چه معیاری برای یافتن برترها می خواهید ارائه دهید؟ هر معیاری که ارائه دهید، به راحتی تکنیک دور زدن آن پیدا می شود و به زودی این کار تبدیل به یک کار لغو می شود.
باز اگر پیشنهاد می دادید که مطالب برتر معرفی شوند، از این لحاظ که ارج گذاشتن به علم بود (نه به شخص)، مطلب قابل تأملی می شد. تازه پیدا کردن ضابطه برای همان هم بسیار دشوار و یه راحتی قابل دور زدن است. لذا پیشنهاد می کنم تالار همین روال عادی و عقلایی خودش را طی کند تا مشخص شود که آیا کاربری علمی قابل ملاحظه ای دارد یا نه؟ از انجام این گونه دوپینگها هم حذر کنیم بهتر است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حسینی
#3
تقدیر از کسانی که محتوای علمی و قابل استفاده تولید می کنند بسیار خوب است اگر با ملاک صحیح باشد. حتی اگر هزینه هم داشته باشد(به شرطی که معقول وبه جا باشد).همین چند روز قبل کتاب جرعه ای از دریا به عنوان کتاب سال انتخاب شد و جائزه قابل توجهی هم دریافت کرد که استاد محترم حاج سید جواد شبیری (دام عزه) به نیابت از حضرت آیة الله زنجانی(دامت برکاته) این جایزه ای را گرفت.
و در کل با نظر جنابعالی موافق نیستم
پاسخ
 سپاس شده توسط جواهری ، العبد ، حاجی ، امین
#4
اگر ممکن باشد معیاری را تعیین نمود که نسبت به همه کاربران به یک نحو تاثیر گذار باشد تقدیر خوب است لکن به نظر می رسد تعیین این ملاک با مشکل مواجه باشد زیرا مثلا یک درس چون شاگردان بسیاری دارد مباحث بیشتری از استاد نقل و نقد شده و کاربر جدا در فعالیت در این زمینه تشویق می شود ولی کاربری دیگر به جهت وحدت در ارائه مطالب استاد نمی تواند آن تشویق را داشته باشد بلکه بقاء و فعالیت این دومی که هیچ همراهی ندارد قابل تقدیر تر از آن اولی است.
[b]العلم نور یقذفه الله فی قلب من یشاء[/b]
پاسخ
 سپاس شده توسط حسینی


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان