امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین تالار
#1
مباحثه: تالار علمي امام محمد باقر عليه السلام
‌ تالار علمي امام محمد باقر عليه السلام با هدف ايجاد فضاي علمي و تخصصي در موضوعات حوزوي تاسيس شده و زمينه‌اي مناسب را براي گفتگوي سالم و سازنده كاربران گرامي فراهم آورده است.

شما نيز با حفظ صميميت به طرح سوالات و نظرات علمي خود در سايت اقدام كنيد و تا جايي که مي توانيد، پاسخگوي ديگران باشيد.

در اين پايگاه سعي مي شود به سوالات و مشکلات علمي کاربران پاسخ داده شود و مطالب ناب و جديد علمي و جمع بندي ها و دسته بندي مطالب اساتيد بيان شود.

ما بر آنيم تا با بهره گيري از فضاي مجازي، زمينه اي را ايجاد کنيم تا رشد علمي ديني ما بيشتر شود و در ميان مباحثات و اشکالات و جواب ها، نتيجه اي شايسته در مباحث مختلف به دست آوريم و اينجا مکاني براي نشر نظريات جديد و کشفيات علمي کاربران باشد.

به لحاظ حفظ نظم سايت و همچنين راحتي کاربران، قوانيني وضع شده است که کاربران مي بايست طبق آن عمل کنند. در غير اين صورت مسئولين سايت اين حق را دارند که موضوعات، مقالات، اخبار و تمامي توضيحات و در برخي مواقع اكانت آن کاربر را از سايت حذف نمايند .اين قوانين به صورت کامل در زير منتشر شده اند و ممكن است در هر زمان تغيير كند. لطفاً جهت مشاهده آخرين قوانين سايت به پيغام هايي که ممکن است برخي از روزها به هر نحوي به اطلاع كاربران برسد دقت فرماييد. اين قوانين بلااستثناء مي باشند و در رابطه با تمامي كاربران از جمله تازه وارد، فعال، همكاران سايت، مديران انجمن ها و... اجرا خواهند شد.

1. قوانين ثبت نام در سايت
1.1. اين تالار متعلق به مدرسه فقهي امام محمد باقر عليه السلام است. هر طلبه و دانشجو و يا استادي که مايل باشد در مباحث آن شرکت کند و يا مبحثي را مطرح نمايد، مجاز به ثبت نام در اين تالار مي باشد.

1.2. از آنجا که اين پايگاه، يک تالار علمي تخصصي است، جهت درج مطلب در اين تالار لازم است، حداقل هاي علمي افراد احراز شود. لذا جهت درج مستقيم مطلب در سايت لازم است که ثبت نام صورت گيرد و در اين راستا، اطلاعاتي از کاربر خواسته مي شود که معرف شخصيت حقيقي، و سطح علمي او باشد، ولي اين اطلاعات به صورت محرمانه است و نمايش عمومي ندارد.

1.3. در صورت کامل بودن اطلاعات ثبت نام، حداکثر ظرف 48 ساعت، کاربري شما فعال خواهد شد؛ در غير اينصورت از طريق ايميل، با مديريت سايت تماس بگيريد.

1.4. عضويت در سايت به منزله پذيرفتن قوانين سايت مي باشد و هرگونه تخلف از اين قوانين موجب محدوديت يا حذف کاربري و پيگرد قانوني خواهد بود.

2. قوانين کاربري
2.1. هر کاربر مي تواند براي عضويت در تالار، تنها يك نام كاربري ايجاد نمايد مگر در موارد خاص که لازم است با اجازه مدير سايت باشد.

2.2. تمامي کاربران مي بايست هنگام عضويت در سايت، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربري و پروفايل (مشخصات كاربري) خود استفاده نمايند. در صورت مشاهده کلمات نامناسب در نام کاربري (به تشخيص مديران تالار)، نام كاربري مسدود خواهد شد.

2.3. استفاده از نام کاربري و نام مستعار نامناسب، بي معني يا مشابه با نام مستعار تيم مديريتي انجمن ها يا برگرفته از نام تالار يا برگرفته از نام يک سايت، مجاز نيست.

2.4. تغيير نام كاربري فقط توسط مدير فني سايت، و فقط در موارد خاص امکان پذير است. لذا در انتخاب نام کاربري خود دقت نمائيد.

2.5. پس از عضويت، امكان لغو عضويت يا درخواست حذف پستها توسط كاربر وجود نخواهد داشت.

3. قوانين ارسال محتوا
3.1. كاربران محترم توجه داشته باشند كه هدف و وظيفه اصلي تالار علمي امام محمد باقر عليه السلام، ارتقاء علمي و پاسخگويي به سوالات و نشر يافته هاي جديد و ارتقاء كيفي اطلاعات ديني، علمي، اخلافي، فرهنگي و... مي باشد و لذا مطالب خود را با توجه به اهداف بيان شده ارائه نمايند.

3.2. زبان اين تالار فارسي مي باشد؛ لذا لازم است مطالب اصلي درج شده، فارسي باشند و اگر در جايي استناد به متني عربي مي شود، بايد اصل مطلب و خلاصه آن به فارسي بيان شود و متن عربي به عنوان شاهد بيان شود. درج متن عربي بدون توضيح فارسي پذيرفته نيست. همچنين اعضا ملزم هستند از ثبت مطلب با نوشتارهاي نامرسوم پرهيز نموده و از حروف انگليسي (پينگليش) استفاده نکنند.

3.3. کاربران سايت مي بايست درهنگام ارسال مطلب در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمايند. كلمات نامناسب تمام اين موارد را شامل مي شود: توهين به مقدسات و اشخاص،‌ واژه هاي ركيك، ايجاد جو بدبيني، کلمات آزار دهنده و... .

3.4. در صورت مشاهده کلمات نامناسب، نخست به تذكر و ويرايش مطالب اقدام خواهد شد و در صورت ادامه يافتن و بي توجهي به قوانين،‌ امكانات كاربر محدود خواهد شد.

3.5. درج هر مطلب صرفا بيانگر نظر و اعتقاد نويسنده ي آن است، مسئوليت ارسال مطالب برعهده خود كاربر بوده ولي مديران حق اصلاح يا حذف مطالب نامربوط را دارند.

3.6. کاربران مي بايست سوالات، مشکلات و مطالب ارسالي خود را در انجمن و موضوع مناسب طرح نمايند. اگر مطلبي در انجمن يا موضوع مناسب خود قرار نگيرد، توسط مديران سايت به محل مناسب انتقال داده خواهد شد. و اين انتقال، توسط مدير به ارسال کننده مطلب اطلاع داده خواهد شد.

3.7. در صورت تکرار درج مطلب در محل نامناسب در انجمن ها، که منجر به ناهماهنگي موضوعي سايت گردد، براي ارسال کننده مطالب از سوي مدير سايت محدوديت هاي کاربري ايجاد خواهد شد.

3.8. از ارسال موضوعات تکراري جدا خودداري فرماييد. و از طرح يك سوال يا مطلب در چندين انجمن به شدت بپرهيزيد. قبل از درج هر مطلبي، با جستجو در تالارها، مطمئن شويد که مطلب تکراري نمي گذاريد.

3.9. از ارسال تعداد زياد مطلب در يک روز خودداري فرماييد.

3.10. از درج واژه هاي عاميانه و غير تخصصي و غير قابل درک عمومي جدا خودداري کنيد.

3.11. در پست ها از فونت بسيار بزرگ و رنگ هاي زننده استفاده نکنيد.

3.12. کاربران مي بايست از مطرح کردن سوالات متعدد كه موضوعات متفاوتي دارند، در يک ارسال جدا خودداري نموده و مطالب متفاوت خود را در چند تاپيک به صورت جداگانه مطرح نمايند.

3.13. لازم است عنوان تاپيك مناسب و گوياي موضوع مطرح شده باشد در غير اينصورت مديران مجاز به ويرايش و انتخاب عنوان مناسب براي موضوع ارسالي مي باشند. عنوان موضوع بايد گويا باشد و به نحوي باشد که براي ديگران هم قابل فهم باشد، عناويني مثل کمک، راهنمايي کنيد، درس روز يکشنبه، کلام استاد در 23 آبانماه و ... پذيرفته نيست.

3.14. لازم است اهداف نويسنده تاپيك در همان پست اول واضح و روشن بيان شود تا کاربران به دليل مبهم بودن موضوع با برداشت هاي متفاوت خود به نوشتن مطالبي كه تاپيك را از هدف مدنظر نويسنده دور مي كند نپردازند.

3.15. از گذاشتن تاپيک هاي بدون بار علمي يا مطالب مفيد به شدت ممانعت به عمل خواهد آمد. تالار گفتمان مکاني است براي بالا رفتن سطح اطلاعات علمي. كاربران محترم از ايجاد تاپيك هاي بي هدف و لغو و كه تنها جنبه وقتگذراني داشته باشند تحت عناوين مختلف درد دل، گله، دلتنگي، هزل و طنز و امثالهم كه هيچ بار ارزشي ندارند جدأ خودداري نمايند. احوال پرسي و چاق سلامتي در سايت ممنوع است.

3.16. اعضاء از ثبت مطالب به صورت کپي- پيست پرهيز نموده، از درج جملات کامنت گونه (نظردهي) همانند عالي است، متشکرم و... پرهيز نمايند. بلکه در اين موارد مي توانند از دکمه «سپاس» يا افزودن اعتبار استفاده کنند.

3.17. اعطای اعتبار به عنوان ارزشمند دانستن و بار علمی بالا و یا راه حل جدید و یا تحقیق و تتبع خوب می باشد و نباید به عنوان تشکر و یا موافقت با مطلب اعطا شود، لازم است کسی که اعتبار به دیگری می دهد، علت آن را ذکر کند. همچنین اعطای اعتبار منفی زمانی است که عدم دقت و خطای فاحش علمی صورت گرفته باشد و نباید به خاطر مخالفت با نظر یا عقیده ی نویسنده، اعتبار منفی به کسی داده شود؛ در هنگام اعتبار منفی هم باید حتما علت ذکر شود. مواردی که خلاف تشخیص داده شود، به صلاحدید مدیر حذف می گردد.

3.18. حتي المقدور از ثبت مبحث و پاسخ طولاني پرهيز نموده تا حوصله ي مخاطب در خواندن آن تامين گردد؛ مگر به تشخيص و کسب اجازه از مدير انجمن متولي يا تيم مديريتي انجمن ها در شرايط خاص.

3.19. در هنگام پاسخ به سوالات و مطالب ديگران از به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي وي شود، يا با حفظ جو صميمي سايت منافات داشته باشد خودداري فرماييد. هرچند مطلب ارسالي بسيار ابتدايي باشد. هدف اصلي را در مباحثه بر ترغيب و تشويق يکديگر و پاسخگويي مؤثر متمرکز نماييد.

3.20. درج مجدد مبحث يا پاسخي که به صلاحديد مديران حذف شده است، مجاز نيست و با کاربر خاطي برخورد خواهد شد.

3.21. بحث ها و منازعات و مشکلات شخصي خود را در بيرون از انجمن حل کنيد. طرح اينگونه مطالب در تالار، تخلف آشکار از قوانين و اهداف تالار است.

3.22. هدف تالار، پاسخگويي متقن و دقيق به کاربران است؛ از اين رو در پاسخ به ديگران نهايت دقت را داشته باشيد و فضاي علمي تالار را با حدسيات و احتمالات غيرقابل قبول، مشوش نکنيد.

3.23. رعايت و حفظ قوانين جمهوري اسلامي و شرع مقدس در اين سايت، الزامي بوده و هر گونه مطلب مخالف با آنها، مخالف قوانين سايت شمرده خواهد شد.

3.24. مديريت مباحث يک انجمن يا تاپيک در اختيار مدير آن انجمن بوده و وي در صورت مشاهده انحراف مباحث از موضوع خود مي تواند اقدام به جداسازي يا حذف يا ادغام مطالب ارسالي نمايد و اعتراض يا پيشنهاد کاربران به اين امر، تنها از طريق ارسال پيام خصوصي به مدير مربوطه يا مديريت سايت خواهد بود.

3.25. كليه مطالب ارسالي كاربران در سايت متعلق به سايت خواهد بود.

3.26. نقل كليه پاسخ هاي کاربران و اساتيد و مطالب تالار، با لينك منبع،‌ براي همگان مجاز است و نيازي به مجوز كتبي ندارد.

4. قوانين لينک و فايل هاي پيوستي
4.1. گذاشتن لينك هايي كه خلاف قوانين تالار باشد ممنوع است و در صورتي كه كاربري مرتكب اين تخلف شد، بدون تذكر لينك مربوطه ويرايش يا حذف خواهد شد و کاربر خاطي مشمول قوانين محدوديت کاربري خواهد شد.

4.2. علي رغم تلاش ما در ايجاد محيط ايمن از ويروس، انجمن مسئول ويروسي نبودن فايلهاي ارسالي کاربران نبوده و لذا توصيه مي شود پس از دريافت فايل‌ها، حتما آنها را ويروس کشي نماييد. کاربران نيز بايد پيش از ارسال فايلهاي پيوستي از پاک بودن آنها از ويروسهاي مخرب اطمينان حاصل نمايند.

4.3. کاربران از ارسال مطالب و فايل اعم از عکس، نرم افزار، فايلهاي صوتي و ... خلاف شرع و قوانين سايت خودداري نمايند. در صورتي که کاربري اقدام به ارسال فايلهاي ويروسي يا خلاف قوانين سايت نمايد، براي وي محدوديتي کاربري ايجاد خواهد شد.

4.4. عرض تصاوير در مباحث و پاسخ ها نبايد از pixels)540) بيشتر شده وحجم آن بهتر است از (100kb) بيشتر نشود.

4.5. قرار دادن پسورد براي فايل هاي پيوست سفارش نمي شود، در صورت تمايل، تنها پسورد مجاز mobahathah.ir مي باشد.

4.6. مسئوليت کليه فايل هاي پيوست شده توسط کاربر و محتواي آن بر عهده وي مي باشد.

5. قوانين پيام خصوصي بين کاربران
5.1. از ارسال پيام خصوصي بي دليل به كاربران ديگر خودداري كنيد. در صورت اعلام شكايت، كاربري شما مسدود خواهد شد.

5.2. ارسال هرز نامه ها و پيام هاي تبليغاتي به هر شکل ممنوع مي باشد.

5.3. تالار هيچ مسئوليتي نسبت به ارتباط خصوصي کاربران از طريق سايت ندارد.

5.4. ارتباط خصوصي خارج از مباحث سايت و تبادل هر گونه آدرس، تلفن يا هرنوع اطلاعات شخصي از طريق سايت ممنوع بوده و تخلف از قوانين سايت محسوب مي شود.

6.تخلفات و شکايات
6.1. محيط انجمن متعلق به همه کاربران است لذا هرگونه تخلف يا اشکال را با کيلک بر لينک گزارش تخلف به مدير سايت اطلاع دهيد. مطرح کردن شکايت در محيط عمومي تالار ممنوع مي باشد و نوعي تخلف است.

6.2. رسيدگي به تخلف کاربران سايت تنها از طريق مدير سايت امکان پذير است و هرگونه برخورد شخصي با ديگر کاربران سايت، ممنوع بوده و خلاف قوانين سايت شمرده مي شود.

6.3. حفظ حرمت کاربران وظيفه همگاني بوده از اين رو در صورت مشاهده هر گونه مزاحمت، تمسخر، اعتراض، توهين و بي احترامي به كاربران، مديران يا مسئولان سايت، براي کاربر مربوطه، محدويت کاربري ايجاد خواهد شد.

6.4. طرح هرگونه شکايت در مورد حذف يا ويرايش موضوعات و مطالب کاربران و موارد مشابه در انجمن هاي عمومي ممنوع بوده و اين موضوع بايد به صورت خصوصي براي مدير مربوطه ارسال گردد.

6.5. در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر از طريق دکمه ي گزارش، مورد تخلف را براي مديران تالار ارسال نمائيد تا سريعا به موضوع رسيدگي شود. هيچ کدام از کاربران ديگر حق ندارند به کاربر متخلف تذکر دهند و اشتباه او را متذکر شوند؛ تذکر فقط مخصوص مديران سايت است. کاربران مي توانند توسط گزارش پست خلاف و پيغام خصوصي اشکالات و ... را با مديران در ميان بگذارند.

6.6. وارد کردن هرگونه مطلبي بر خلاف مرامنامه و اساسنامه ي تالار، توهين به شخص يا گروه، به هم ريختن سيستم، ايجاد اغتشـاش، جو منفي، دخـل و تصـرف غيـرقانـوني در اطلاعات (هک)، تهمت و نقل قول غير واقعي، تخلف محسوب مي شود و براساس روند قانوني قابل پيگيري است.

6.7. روند قانوني تالار علمي امام محمد باقر عليه السلام براي مواجهه با کاربر يا کاربران خاطي بر اساس قوانين و مقررات جرايم رايانه اي و مصاديق مجرمانه قانون جرايم رايانه اي صورت خواهد گرفت.

7. قوانين امضا و آواتار
7.1. با توجه به محيط علمي و مذهبي سايت، کاربران ملزم هستند از آواتار٬ امضاء و تصاوير مناسب در پروفايل و آلبوم کاربري خود استفاده نمايند در صورت عدم رعايت، موارد فوق ويرايش يا حذف شده و کاربر خاطي مشمول قوانين محدوديت کاربري خواهد شد.

7.2. امضا کاربران، نبايد شامل موارد ذيل باشد: واژه هاي نامناسب؛ لينك به سايت‌هاي مخالف با سياست‌هاي تالار؛ تبليغ محصولات تجاري و عنوان هاي نامناسب و موهن و...

7.3. قرار دادن عکس يا نوشته با فونت بزرگ ممنوع مي باشد.

7.4. عکس هاي با حجم و سايز بالا صفحات را سنگين و حقوق کاربران را ضايع ميکند. استفاده از اين موارد ممنوع مي باشد.

7.5. قرار دادن ID ، شماره تماس و ... در امضا ممنوع مي باشد.

8. قوانين عمومي
8.1. حق تغيير در قوانين در هر زمان يا وضع و اعمال قانوني جديد در مقطعي خاص براي تيم مديريت تالار محفوظ است. اگر قانوني حذف شود يا تغيير کند، تأثيري بر اعتبار ساير قوانين نخواهد داشت و ساير قوانين همچنان به قوت خود باقي خواهد ماند. تيم مديريتي به هنگام تغيير، حذف يا اضافه شدن هر قانون پس از وضع و اعلام آن، سريعاً آن را اعمال خواهند کرد. با اين توضيحات بديهي است که تيم مديريتي در کنترل و نظارت بر کليه امور تالار از اختيار تام برخوردارند.

8.2. اين سايت با هيچ سايت ديگري رقابت ندارد و هدف ما ارتقاء علمي و فعاليت هاي مثبت است. کاربران نبايد از هيچ سايتي انتقاد کنند و موظفند مساله را با مديريت کل سايت مقابل مطرح کنند

8.3. از مطرح کردن مطالب خلاف قوانين جمهوري اسلامي و مطالبي که جزء جرائم رايانه اي محسوب ميشوند جدا خودداري کنيد.
وَ قَالَ الْبَاقِرُ عَلَيْهِ السَّلَامُ: تَذَاكُرُ الْعِلْمِ سَاعَةً خَيْرٌ مِنْ قِيَامِ لَيْلَة
پاسخ
 سپاس شده توسط منتظرالقائم ، محسن بالدی
#2
3.4. در صورت مشاهده کلمات نامناسب، نخست به تذكر و ويرايش مطالب اقدام خواهد شد و در صورت ادامه يافتن و بي توجهي به قوانين،‌ امكانات كاربر محدود خواهد شد.

فکر می کنم بعضی از اعضا از این قاعده مستثنی باشند! چون بنده در تاریخ 4/7/95 متوجه شدم که نمی توانم چیزی در تالار بنویسم و این محدودیّت بدون هیچ تذکر و ذکر علّتی تا 8/7/95 ادامه یافت.
samimi.blog.ir
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ساختار تالار علمی ما(آموزشی) علی 0 4,998 9-آبان-1391, 01:01
آخرین ارسال: علی
  تالار گفتمان چیست؟(آموزشی) علی 0 5,849 8-آبان-1391, 23:58
آخرین ارسال: علی

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان