امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خرید و استفاده از سیم کارت
#1
یکی مسائل مورد ابتلاء در حال حاضر استفاده از تلفن همراه است؛ حال نکته قابل بررسی این است که هنگام خریداری سیم کارت قیمت در مقابل چه چیزی قرار می گیرد؟ صرف عین بدون منافع یا اینکه منافع آن هم خریداری می شود؟
اگر صرفا عین آن خریداری شده است؛ مبلغی که در مقابل استفاده از سیم کارت پرداخت می شود با چه عنوان معاملی می باشد؟
آنچه به نظر میرسد در خصوص سیم کارت عین آن خریداری می شود به شرط قابلیت استفاده و به خاطر اینکه این سیم کارت قابل استفاده باشد نیازمند است تا اینکه از طرف مخابرات برای آن زیرساخت هایی تهیه شود؛ به همین علت بعد از تهیه کردن سیم کارت مشتری در ضمن عقد اجاره، درمقابل انتفاعی که از زیر ساخت های مخابرات مثل آنتن و سایر تجهیزات استفاده می کند، مبلغی را به مخابرات پرداخت می کند و با توجه به این که برای هر نوع استفاده مبلغ خاصی تعیین شده است، مال الاجاره هم مجهول نمی باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حسین بن علی ، مسعود عطار منش
#2
شاید بتوان به عنوان پرداخت حق ورود تبیین نمود.
مثل حق ورودی که بعضی پارک ها و ... می گیرند و در مقابل خدمات ویژه آن مجددا هزینه دریافت می کنند. مثلا خط اعتباری اگر داشته باشیم و مقداری شارژ در آن باشد در مقابل خدماتی مانند پیام کوتاه و ... هزینه دریافت نمی شود اما در مقابل تماس و ... باید هزینه آن را بدهیم.
التبه بحث سهام  دار شدن و ... را هم چند سال پیش مخابرات مطرح نموده است
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود عطار منش
#3
سلام
در این معامله به شما امتیاز و حق را می فروشند نه عین را. مثل امتیاز آب و برق و گاز و ... که شما پولی را در مقابل اینکه حق استفاده داشته باشید پرداخت می کنید و باید برای استفاده مبلغ جداگانه ای پرداخت کنید.
در مثل آب و برق و گاز هم شما پول را در مقابل کنتور نمی دهید بلکه برای امتیاز و حق استفاده پول می دهید.
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود عطار منش


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان