امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 3.8 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مساله جدید: آیا اعتصاب غذا برای حل مشکلات بانکی مشروع است؟
(19-بهمن-1396, 01:12)مرادی نوشته: ایشان استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم است و فارغ التحصیل یکی از بهترین مراکز تخصصی فقه و اصول.
۳- این استاد حوزه کتابی در همین رابطه و مشتمل بر طرحی برای نظام بانکداری منطبق با شریعت نوشته اند.

این فارغ التحصیل بهترین مرکز تخصصی فقه و اصول که آماده خودکشی در صورت اجرا نشدن اصلاحات بانکی مورد نظرشان هستند خلاصه طرح خود را برای اصلاح نظام بانکداری در مصاحبه زیر بیان کرده اند.

https://www.alef.ir/news/3961119034.html

ادعاهای ایشان چنان ... است که اصلاً نیازی به نقد نیست کافی است مصاحبه را مرور کنید. فقط یک مورد را برای نمونه بیان کنم ایشان اعلام کرده است سود بانکی باید صفر شود و با سپرده های مردم با سود صفر به دیگران وام داده شود.
ایشان بیان نکرده است که وقتی سود بانکی صفر باشد با تورم پنجاه درصدی فعلی چه کسی در بانک سپرده گذاری می کند که با آن سپرده بتوان به دیگران وام داد.
به نظرم این نکته که طلاب مشغول تحصیل در نظام عادی حوزه کمتر این ادعاها را دارند مهر تأییدی بر نظر مراجع تقلیدی است که مخالف تأسیس این مدارس تخصصی فقهی بودند.
قطع قلم به قیمت نان می کنی رفیق
این خط و این نشان که زیان می کنی رفیق
گیرم درین میانه به جایی رسیده ی
گیرم که زود دکه دکان می کنی رفیق
کفاره اش ز گندم عالم فزون تر است
از عمر آنچه خدمت خان می کنی رفیق
خود بستمش به سنگ لحد مرده توش نیست
قبری که گریه بر سر آن می کنی رفیق
گفتی گمان کنم که درست است راه من
داری گمان چو گمشدگان می کنی رفیق
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: آیا اعتصاب غذا برای حل مشکلات بانکی مشروع است؟ - توسط علاوی - 1-اسفند-1399, 01:39